Klub Wolontariuszy

ROK SZKOLNY 2013/2014MOTYLI  WOLONTARIAT


Wolontariusze z SP nr 46 uczestniczyli w czerwcu w uroczystym otwarciu nowego oddziału Hospicjum Palium w naszym mieście. Przygotowali na tę okoliczność ciasteczka w kształcie motyli ? symboli hospicjum. Mnóstwo motyli zostało namalowanych również podczas festynu rodzinnego w naszej szkole, a potem rozdanych przez naszych uczniów podczas niedzielnej kwesty na rzecz hospicjum na Jarmarku Świętojańskim. To była dla nas wszystkich bardzo radosna niedziela. Pani Barbara Grochal ? koordynator wolontariuszy hospicjum została tego dnia odznaczona Orderem Uśmiechu.


Izabela Skrzypczak

PODZIĘKOWANIE


Kieruję serdeczne podziękowanie do wszystkich Rodziców, którzy przekazali dary dla Domu Samotnej Matki w Poznaniu. Zebrano dla potrzebujących mam dwa samochody wypełnione ubraniami, pościelami, ręcznikami i naczyniami. Były rowerki, wanna i wózek, środki czystości, a nawet literatura fachowa na temat wychowywania dzieci.


Bardzo dziękuję

Izabela Skrzypczak


DZIEŃ MOTYLA - DZIEŃ WRAŻLIWOŚCI


21 marca w słoneczny pierwszy dzień wiosny wolontariusze z SP nr 46 rozdawali mieszkańcom Poznania samodzielnie wykonane motyle wraz z ulotkami zachęcającymi do wspierania rozbudowy Hospicjum Palium w naszym mieście. Towarzyszyli też Prezydentowi Poznania Panu Ryszardowi Grobelnemu, Panu Wicewojewodzie Przemysławowi Paci oraz założycielowi Hospicjum Palium Profesorowi Jackowi Łuczakowi w sadzeniu budlei ? motylich krzewów.

Myślę, że motyl ? symbol wrażliwości tak ciepło odbierany tego dnia przez poznaniaków przekona ich do wspierania cennej inicjatywy rozwoju Hospicjum Palium. Wszystkich zainteresowanych pomocą zachęcam do odwiedzenia strony:

www.siepomaga.pl/hospicjum


Izabela Skrzypczak

ZBIÓRKA TELEFONÓW


Do końca marca w bibliotece szkolnej odbywa się zbiórka starych, zepsutych telefonów (stacjonarnych i komórkowych) dla Fundacji IRMA, która przeprowadziła dla dzieci w naszej szkole spotkania edukacyjne z towarzyszeniem psów.SPOTKANIA W SP NR 46


W marcu br. z inicjatywy biblioteki szkolnej w ramach Małego Wolontariatu zajęcia edukacyjne dla wszystkich klas najmłodszej grupy wiekowej przeprowadzili wolontariusze z Fundacji IRMA. Dzieci poznały psy z grupy pokazowej ? berneńskiego psa pasterskiego Reksia i kundelka Rąbka. Dowiedziały się jak prawidłowo zachowywać się w obecności psów i jak się z nimi komunikować. Usłyszały jak dbać o własnego psa, poznały tajniki psich umysłów oraz inne ciekawostki z ich życia. Był czas na głaskanie i zabawy z psem, co sprawiło dzieciom największą radość. Bardzo dziękujemy pani Agnieszce Kucharzewskiej i pani Alicji Hławce za poświęcony nam czas.


Izabela Skrzypczak

SZLACHETNA PACZKA


W akcji Szlachetna Paczka odbywającej się na terenie naszej szkoły tuż przed świętami w pakowaniu podarków dla potrzebujących pomagali wolontariusze :


Karol Cyganik VI b

Anna Cyganik  IV a

Martyna Zachmann - Mokry VI a

Weronika Sobótka VI b

Julia Pacholczyk VI b

Jakub Wendrowicz VI b

Kamila Michowska VI b


Serdecznie dziękujemy!Wigilia dla Ubogich


Nasza szkoła już po raz drugi ofiarowała swoją pomoc w przygotowaniu Wigilii dla Ubogich. Odbyła się ona 24.12.2013 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Sześcioro wolontariuszy wraz z opiekunami  uczestniczyło w wigilijnym spotkaniu. Julia Drożdżyńska, Katarzyna Grygiel, Agnieszka Pluta, Katarzyna Jakubowska, Wiktoria Zawiślak, Aleksandra Debert chętnie podawały do stołu potrawy, które wcześniej przygotowały siostry zakonne.  Była  wspólna modlitwa, życzenia, dzielenie się opłatkiem i śpiew kolęd. To ważne, że tak wielu młodych ludzi angażuje się w bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi, ofiarując swój czas, uśmiech i życzliwość. Arcybiskup Stanisława Gądecki zaprosił wszystkich wolontariuszy i ich opiekunów na spotkanie, aby serdecznie podziękować za otwarte serca, wrażliwość i dobroć.

WIZYTA W HOSPICJUMTuż przed ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA nauczyciele z SP nr 46 przekazali dla chorych z Hospicjum Palium w Poznaniu podarki własnoręcznie przygotowane przez

uczniów naszej szkoły .Były to kartki ( 100 sztuk), papierowe choinki ( 50 sztuk) oraz książki.

Dary z serdecznymi podziękowaniami odebrała p. Barbara Grochal - koordynator wolontariuszy z Hospicjum Palium.


Izabela Skrzypczak

PODZIĘKOWANIE

PODZIEL SIĘ ŻYCIEM!


,, Wielu małych ludzi, w wielu małych miejscowościach,

robiąc wiele małych rzeczy potrafi odmienić oblicze świata.?

Pod koniec roku kalendarzowego w ramach MAŁEGO WOLONTARIATU gośćmi SP 46 w Poznaniu byli wolontariusze z Drużyny Szpiku. Przeprowadzili z wszystkimi klasami spotkania na temat tego w jaki sposób dawcy szpiku kostnego ratują życie chorym na białaczkę oraz jak można pomóc Drużynie Szpiku nie ukończywszy 18 lat.

Pasja wolontariuszy opowiadających o podejmowanych działaniach, obejrzany teledysk oraz film ze spotkań z dziećmi na oddziale onkologicznym skłoniły wszystkich do refleksji.

Byliśmy pod wrażeniem bohaterów z poznańskiej Drużyny Szpiku.


Izabela Skrzypczak
CZAPKI DLA AFGAŃSKICH DZIECI


W październiku br. w ramach programu "Mały Wolontariat" w porozumieniu z fundacją Redemptoris Missio odbyły się w SP nr 46 warsztaty robienia czapek na drutach. Uczniowie pod czujnym okiem pań wolontariuszek uczyli się trudnej sztuki robótek ręcznych, by gotowe czapeczki przekazać dzieciom z Afganistanu. Taka bowiem była idea spotkania, na którym dzieci dowiedziały się wiele o losie swoich rówieśników na terenach objętych wojną.

Przez cały czas wszystkie czapki kupione, używane oraz wykonane własnoręcznie są przyjmowane przez fundację. Oto adres dla wszystkich zainteresowanych pomocą:

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, ul. Grunwaldzka 86.


Izabela SkrzypczakMAŁY WOLONTARIAT


W nowym roku szkolnym SP nr 46 przystąpiła do programu społecznego "Mały Wolontariat", który ma uczyć dzieci wrażliwości społecznej, pomagania innym oraz odpowiedzialności za otaczający nas świat. Program jest organizowany przez firmę ENEA przy współpracy i pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego, Pana Przemysława Paci. Honorowym patronatem "Mały Wolontariat" objęła Wielkopolska Kurator Oświaty,  Pani Elżbieta Walkowiak.

Program zainaugurowała w naszej szkole autorka książek dla dzieci, Pani Joanna Krzyżanek, która przeprowadziła dla wszystkich klas warsztaty na temat swojej książki  pt. "Dobre uczynki". Opowiedziała w sposób bardzo ciekawy jak można pomagać innym i kim jest wolontariusz. Zachęciła do aktywnych długofalowych działań, w które mogą się zaangażować uczniowie wraz z wychowawcami.


Izabela SkrzypczakPODZIĘKOWANIA ZA DARY DLA SPOŁECZNEJ SZKOŁY POLSKIEJ W BARANOWICZACH


W imieniu naszych rodaków z Baranowicz składamy wszystkim uczniom i rodzicom podziękowania za dary i zaangażowanie w akcję niesienia pomocy dzieciom polskim z Białorusi.

Udało nam się zebrać wiele artykułów spożywczych, szkolnych i chemicznych, które zostaną przekazane 3 października br. w czasie wizyty uczniów naszej szkoły na Białorusi.

Jeszcze raz dziękujemy za pamięć i każdą cegiełkę dołożoną na szczytny cel.

Anna Nowicka

Izabela Skrzypczak
ROK SZKOLNY 2012/2013SERDECZNE PODZIĘKOWANIE


W imieniu fundacji Redemptoris  Missio składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy dostarczyli do biblioteki szkolnej okulary  -  86 par. Po przebadaniu przez optyków zostaną przesłane potrzebującym na Jamajce.

I.Skrzypczak
PODZIĘKOWANIE


Całej społeczności SP 46 serdeczne podziękowanie za zbiórkę plastikowych nakrętek przesyłają Państwo Monika i Krzysztof Piasek
AKCJA "CZARY MARY OKULARY"


W bibliotece szkolnej SP nr 46 zbierane są używane okulary (najlepiej do czytania,tzw. "plusy"), które zostaną przekazane fundacji Redemptoris Missio i wysłane do krajów misyjnych, m.in. na Jamajkę. Zbiórka trwa do połowy maja.


Izabela SkrzypczakPodziękowania za maskotki

Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom za udział w zbiórce maskotek dla dzieci z Afganistanu. Dzięki waszemu zaangażowaniu zebraliśmy mnóstwo maskotek i zabawek, które już zostały przekazane organizatorom akcji.


Monika BućkoTrwa ZBIÓRKA MAKULATURY (dla Fundacji Przyjazny Świat Dziecka - pieniądze ze sprzedaży makulatury są przekazywane dzieciom przebywającym w domach dziecka) oraz NAKRĘTEK (pieniądze z zebranych nakrętek są przekazywane na rehabilitację Waldka Piaska).

Za włączenie się do akcji serdecznie dziękuję

Izabela Skrzypczak


SERDECZNE PODZIĘKOWANIA

DLA WSZYSTKICH PAŃSTWA ZA WIELKIE SERCE I WSPANIAŁE DARY,

KTÓRE PRZEKAZALIŚCIE DLA POLAKÓW MIESZKAJĄCYCH NA BIAŁORUSI.ROK SZKOLNY 2011/2012"Opatrunek na ratunek"


Dnia 31 maja zakończyła się akcja "Opatrunek na ratunek". Wolontariusze z klasy VIa wraz z wychowawcą zawieźli do fundacji Redmptoris Missio cztery worki różnego rodzaju materiałów opatrunkowych. Potem pomagali przy segregacji przed ich wysyłką do ośrodków misyjnych w Afryce. Powodzenie zbiórki było możliwe dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy!

                                  Izabela SkrzypczakPobyt w fundacji


Dnia 17 maja br. wolontariusze - uczniowie kl. VIa wraz z wychowawcą dotarli do Fundacji  Redemptoris Missio, by pomóc w bieżących drobnych pracach. Przed zbliżającą się rocznicą powstania fundacji należało wypełnić koperty zaproszeniami dla sympatyków Redemptoris Missio. Czas wypełniony uzupełnianiem i zaklejaniem kopert upłynął bardzo przyjemnie.

Obecnie fundacja organizuje akcję "Opatrunek na ratunek", do której włączyła się także nasza szkoła. Zbieramy bandaże, plastry, strzykawki oraz jednorazowe rękawiczki. Liczymy na każdą, nawet najdrobniejszą pomoc, która przyniesie ulgę mieszkańcom Afryki.


Wyniki akcji "Góra Grosza 2012"

W tym roku szkolnym pobiliśmy kolejny rekord w zbieraniu grosików na akcję charytatywną "Góra Grosza". W zaledwie kilka tygodni udało się zebrać od klas 0 - VI aż 1496,16 zł.  Kwota naprawdę robi wielkie wrażenie i tym samym jesteśmy dumni zarówno z naszych uczniów, jak i rodziców za zaangażowanie i hojność.
Liczymy na Was w przyszłym roku Smile.


Wyniki klas O ? III                                                  Wyniki klas IV - VI


I miejsce - II b 281,05                                             I miejsce - V b 78,75

II miejsce - II c 227,05                                            II miejsce - IV a 61,12

III miejsce - I b 143,22                                            III miejsce - VI a 54,29

Pozostali:

0 - 69,50

I a - 103,95

I c - 11.89

II a - 62,47

III a - 117,95

III b - 51,68

III c - 103,05

IV b ? 41,08

V a - 51,79

VI b - 37,25


Monika BućkoAkcja "Zbieramy pluszaki" zakończona!


Zebraliśmy 700 sztuk maskotek. Połowę wolontariusze z klas starszych rozdali 6 grudnia z okazji Mikołajek chorym dzieciom w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Krysiewicza i przy ul. Nowowiejskiego. Druga połowa dotrze do "Barki" (Stowarzyszenie Pogotowie Społeczne ? ul. Borówki 4). Tam zostaną podzielone i trafią do dzieci w prezencie podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom, którzy oddali swoje zabawki i podzielili się z innymi, a za transport w szczególności pani Lidce Jankowskiej ? wychowawczyni klasy Ic.


Izabela SkrzypczakTeledysk do akcji charytatywnej Szlachetna Paczka

 

Po raz pierwszy w naszej szkole wybrani uczniowie mieli szansę wziąć udział w kręceniu teledysku. Wraz z zespołem V-UNIT wykonali utwór pt.: "Paczka".  

Zabawa była pierwszorzędna, choć na początku każdemu towarzyszył maleńki, ale jednak stres J. Na szczęście wokaliści zespołu V-UNIT potrafili w prawdziwie pedagogiczny sposób pomóc w przełamaniu nieśmiałości J.   Efekty naszej współpracy można oglądać w galerii zdjęć oraz na stronie http://www.youtube.com/watch?v=HOAtgZk64vg


SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy ? realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy. Wolontariusze poszukują rodzin dotkniętych biedą, i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta. (więcej na http://www.szlachetnapaczka.pl/)


Przypominamy również i zachęcamy wszystkich rodziców oraz uczniów do przyłączenia się do akcji Szlachetna Paczka, która będzie miała miejsce w grudniu w naszej szkole.

                                                                                                          Monika Bućko


Podziękowania za dary dla schroniska

W imieniu Fundacji Animalia składamy serdeczne podziękowania dla uczniów i rodziców naszej szkoły za tak bardzo hojne dary przekazywane na zwierzaki ze schronisk. Zaangażowanie z naszej strony było tak duże, że pracownik Fundacji musiał odwiedzić naszą szkołę dwukrotnie, by zdołać zabrać wszystkie zebrane przez nas dary dla psów i kotów. Podajemy stronę Fundacji Animalia, gdzie można zobaczyć, komu w tym roku pomogliśmy http://fdz-animalia.pl/index.php?page=aktualnosci


Monika BućkoSerdecznie podziękowania za dary dla Domu Polskiego w Baranowiczach

Składamy serdecznie podziękowania dla rodziców i uczniów za dary na rzecz naszych przyjaciół z Białorusi. W ciągu niespełna 2 tygodni udało nam się zebrać głównie żywność, słodkości oraz chemię. Wszystkie dary zostaną przekazane polskim rodzinom mieszkającym w Baranowiczach.

Monika BućkoZbiórka darów dla zwierząt ze schroniska

Ruszyła pierwsza w tym roku szkolnym akcja charytatywna. Zbieramy dary dla psów i kotów ze schroniska. Wszystkich uczniów jak i ich rodziców zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy. Zbieramy:

  • smycze,
  • miski,
  • koce,
  • zabawki dla zwierząt,
  • karmę suchą i w puszkach
  • żwirek dla kotów

Akcja trwa do 02.11.2011 r. dary zbieramy w świetlicy szkolnej.

Monika BućkoROK SZKOLNY 2010/2011


Podziękowania za dary dla Domu Polskiego w Baranowiczach

W imieniu Naszych rodaków z Baranowicz składamy wszystkim uczniom oraz rodzicom podziękowania za dary i za zaangażowanie w akcję. Zainteresowanie pomocą dla polskich dzieci z Białorusi przeszło nasze oczekiwania. Udało nam się zebrać mnóstwo artykułów spożywczych, szkolnych, biurowych oraz chemii. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za pamięć i każdą cegiełkę dołożoną na szczytny celSmile.
Zbiórka nakrętek

 

Zakończyła się akcja zbierania nakrętek, które zostaną przekazane Uniwersytetowi Przyrodniczemu. Zbiórka cieszyła się dużym powodzeniem. Zebrano 12 worków, których transportem zajmie się pani Irena Witosławska. Nakrętki dotrą do firmy recyklingowej, a otrzymane pieniądze uzyska osoba chora na zakup wózka inwalidzkiego.

Dziękujemy wszystkim za entuzjazm w zbieraniu nakrętek!

 

Akcja "Kredki dla Afryki"

 

Zakończyła się akcja ?Kredki dla Afryki?. Dzięki hojności Rodziców i uczniów naszej szkoły udało się zebrać cztery kartony kredek, długopisów, zeszytów, bloków, ekierek, linijek, gumek i innych materiałó, które przekaże małym Afrykańczykom fundacja Asanie.

W podziękowaniu za zbiórkę fundacja przygotuje dla naszych uczniów warsztaty rysunkowe, które odbędą się 3 czerwca podczas szkolnego festynu Dzień Rodziny.

 Serdecznie zapraszamy 

 

 Dary dla Domu Polskiego w Baranowiczach


Samorząd Uczniowski wraz z Klubem 8 ogłasza zbiórkę darów dla domu Polskiego w Baranowiczach. Do 10.05.2011 r. w świetlicy szkolnej zbierane są następujące rzeczy:

- słodycze,

- chemię,

- art. biurowe i szkolne.


Z góry dziękujemy za zaangażowanie się w zbiórkę."Dzień na Tak" - Karaoke Wiosna 2011 oraz Szalone Lata 60


Za nami już II edycja konkursu Karaoke Wiosna 2011, którą dzielnie poprowadziła uczennica IV b Julia Wieman.

Uczniowie klas I - III śpiewali tak uroczo, że jury w składzie p. Iwona Leśniewska i p. Ewa Napierała przyznały podwójne miejsca od 1-szego do 3-ciego. Najlepszymi wykonawcami okazali się:

I miejsce - Ania Cyganik i Ania Mrówczyńska, kl. Ia

I miejsce - Julia Drożdżyńska i Ola Debert, kl. III a

II miejsce - Kamila Nowak, kl. II a

II miejsce - Weronika Sobótka, kl. III b

III miejsce - Norbert Czarnecki, kl. I a

III miejsce - Martynka Jałoszyńska, kl. I b


W klasach IV - VI zwycięzcami zastali:

I miejsce - Karolina Trzmiel, kl. IV b

II miejsce - Kasia Kuberka, kl. VI a

III miejsce - Paulina Pączyńska, kl. VI a

W tym miejscu chcemy podziękować uczniom za zaangażowanie w przebranie się za Dzieci Kwiaty oraz p. Iwonie Leśniewskiej, która w trakcie przerwy między grupami umilała nam czas śpiewem i tańcem. Smile

Poniżej znajdują się zdjęcia z Dnia na Tak.Zbieraj nakrętki


Klub Ośmiu zachęca do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji: zakrętki.info - Pomagamy nie tylko przyrodzie ...

Do 16 maja będziemy zbierać w bibliotece szkolnej, świetlicy oraz w swoich klasach PLASTIKOWE ZAKRĘTKI po napojach (woda, soki, mleko), po szamponach, po paście do zębów itp.

Po zakończeniu zbiórki, nakrętki trafią do firmy recyklingowej, która następnie wspomoże zakup wózka inwalidzkiego dla Jakuba ze Skarżyska Kamiennej (chłopiec cierpi na dystrofię mięśniową)


PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI - ZBIERAJ PLASTIKOWE NAKRĘTKI!Akcja "Kredki dla Afryki"

Od 21.02.2011 r. Klub 8 ruszył z akcją charytatywną "Kredki dla Afryki". Organizatorem zbiórki jest Fundacja Asanie, która prześle materiały piśmiennicze do ośrodków misyjnych
i szkolnych na terenie Afryki. Do świetlicy szkolnej można przynosić następujące przybory:

- kredki

- farby

- długopisy

- ołówki

- nożyczki

- kleje

- linijki, ekierki

- cyrkle

- liczydła

- gumki

(przybory mogą być używane pod warunkiem, że są w dobrym stanie)


W imieniu Fundacji i dzieciaków z Afryki serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.Zbiórka odzieży

Trwa akcja zbiórki ubrań dla dzieci w Afganistanie! Nasza szkoła przyłączyła się do działań fundacji Redemtoris Misio. Do 24 stycznia zbieramy czapki, rękawiczki, skarpety, koszulki, spodnie, bluzy, swetry dla przemarzniętych dzieci w kraju, gdzie trwa wojna.

Liczymy na każdą, nawet najdrobniejszą pomoc. Dary można przynosić do biblioteki szkolnej.Wigilia

13 grudnia br. gośćmi naszej szkoły byli uczniowie ze Szkoły Specjalnej nr 2 w Poznaniu, którzy przybyli do nas wraz ze swoimi paniami nauczycielkami. W uroczyście przygotowanej świetlicy, przy pełnych stołach odbyła się wspólna wigilia naszych uczniów - wolontariuszy wraz z dziećmi. Uczniowie klasy Va (przygotowani przez p. H. Norkiewicz i p. A. Haręźlak-Grześ) wystawiły Jasełka. Niespodziankę sprawili też goszczący w szkole uczniowie ze Szkoły Polskiej w Baronowiczach. Zaśpiewali pięknie białoruskie kolędy oraz wiele kolęd polskich. Łamanie opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd i obdarowanie prezentami sprawiły, że to był dla wszystkich wyjątkowy dzień.Akcja "Szlachetna paczka"

W dniach od 10 do 12-ego grudnia w auli naszej szkoły wolontariusze Stowarzyszenia "WIOSNA" wraz z uczniami z Klubu Ośmiu odbierali paczki od szlachetnych darczyńców, by przekazać je potrzebującym. Paczki były obfite, a atmosfera podczas pakowania wspaniała.

Dziękujemy wszystkim za trud włożony w przygotowanie akcji i dobre serca tych, którzy przynieśli swoje dary.

 

Wigilia z dziećmi ze Szkoły Specjalnej nr 102

13.12.2010 r. o godz. 10: 00 Klub 8 organizuje Wigilię dla dzieci ze Szkoły Specjalnej nr 102 w Poznaniu. Spotkanie rozpoczniemy jasełkami, następnie przy stole wigilijnym odśpiewamy wspólnie kolędy wraz z przebywającymi w naszej szkole dziećmi z Białorusi. Będzie to podwójna szansa integracji dla naszych wychowanków z uczniami niepełnosprawnymi i z rodakami zza wschodniej granicy. W tym miejscu Klub 8 chciałby podziękować Radzie Rodziców, Gronu Pedagogicznemu oraz Samorządowi Uczniowskiemu za przekazanie funduszy na to wyjątkowe, świąteczne spotkanie.


Serce dla Lwowa - finał

23.11.2010 r. zakończyliśmy zbiórkę darów dla Polaków mieszkających we Lwowie. Za zaangażowanie w tę akcję charytatywną serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom oraz nauczycielom.


Serce dla Lwowa


3.11.2010 r. ruszyła coroczna akcja charytatywna "Serce dla Lwowa". Samorząd Uczniowski wraz z Klubem 8 do 23.11.2010 r. będzie zbierał dary, które następnie przekaże Towarzystwu Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich; Ci z kolei zawiozą dary bezpośrednio do Lwowa potrzebującym tam Polakom. Do świetlicy szkolnej można przynosić następujące rzeczy:

  • trwałą żywność,
  • słodycze,
  • chemię, artykuły higieniczne
  • nowe zabawki oraz artykuły szkolne.

Za wszystkie dary z góry serdecznie dziękujemy.
Dnia 22 października odbyła się w auli szkoły prezentacja multimedialna na temat idei wolontariatu. Prelekcję wraz z konkursami dla uczniów klas V i VI przeprowadziły instruktorki Fundacji na Tak p. Agata Kwiatkowska i p. Magdalena Daszkiewicz.
27 października zakończyła się akcja "Puszka dla Maluszka". Nasi uczniowie zebrali dwanaście pełnych worków pogniecionych puszek. Transport zorganizowała p. Irena Witosławska, która wraz z mężem zawiozła zebrane puszki do Fundacji Redemtoris Misio.

Na zdjęciach m. in. Uczniowie klasy IIIb przygotowujący worki do transportu.