Rowerowa Szkoła w SP46

"Rowerowa Szkoła" to ogólnopolski projekt edukacyjnym skierowany do dzieci i młodzieży liceów, gimnazjów i ostatnich klas szkół podstawowych.


Podstawowymi celami projektu są: promocja codziennej jazdy rowerem wraz z praktyczną podpowiedzią jak to robić bezpiecznie oraz zainicjowanie i wsparcie zmian w szkołach, aby stały się one bardziej przyjazne rowerzystom. Istota projektu polega na ukazaniu odbiorcy szerszego kontekstu powszechnego wykorzystywania roweru, jego oddziaływania na stan środowiska, nasze zdrowie, powszechną mobilność, bezpieczeństwo na drogach, a także wpływu aktywności obywatelskiej rowerzystów na politykę transportową.
Również nasza szkoła przystąpiła do tego projektu. Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich uczniów naszej szkoły. Na początek należy wypełnić ankietę (http://audyt.rowerowaszkola.pl/ankiety.php?dzial=3&kat=27&art=365), która odpowie na pytanie o dostępność rowerową SP46.


Więcej informacji o projekcie na http://www.rowerowaszkola.pl/

Rafał Olejniczak